Microfibra - co to jest?

Nawet włókno bawełny wydaje się być solidną liną, przy ultracienkich włóknach microfibry przewyższając ją grubością niemal 30 razy. Znacznie cieńszy od bawełny, włókno jedwabiu, okazuje się być i tak 10 razy grubsze od włókna mikrofibry. Tym samym, przynajmniej na tym polu człowiek okazał się być bardziej precyzyjny i pomysłowy od natury.

Choć spotykamy się z nią niemal na każdym kroku, rzadko zastanawiamy się , co to określenie właściwie oznacza. Zresztą, jeśli chodzi o nazwę tego materiału, często spotykamy synonimy takie jak "mikrofaza" czy "mikrowłókno".

Choć ten ultranowoczesny materiał, jest tak popularny, ograniczmy się do jednego aspektu wykorzystania microfibryczyli przemysłu pończoszniczego.

Rajstopy z mikrofibry charakteryzują się wyjątkową miękkością i bardzo dobrym dopasowaniem do nogi. Rajstopy wykonane z tego włókna są również zdecydowanie odporniejsze na zaciągnięcia i wytrzymują znacznie więcej naszych starć z światem ostrych kantów i drzazg.

Cechą charakterystyczną dla mikrofibry jest również bardziej matowy efekt w porównaniu z rajstopami z dodatkiem włókna Lycra. Produkty z mikrofibry charakteryzują się większą gęstością splotu dzięki czemu stanowią idealne uzupełnienie jesiennych i zimowych stylizacji. Będą nie tylko zdobiły nasze nogi, ale przy okazji również ogrzeją je w chłodniejsze dni.

Najbardziej popularne rajstopy i pończochy z mikrofibry dostępne są w grubościach od 15 do 250 DEN. Rajstopy różnych producentow zwykle różnią się splotem, fakturą lub gamą kolorów. Poza tym że rajstopy wykonane z mikrofibry są zdecydowanie ciepłe, fakt używania do ich produkcji gęstszych splotów, powoduje, że są zdecydowanie bardziej kryjące, a dzięki temu, korzystniej prezentują się jako rajstopy kolorowe.

Jeśli lubisz ciepło i zdecydowane , nasycone barwy rajstopy z mikrofibry są właśnie dla ciebie, szczególnie w odmianie 3D. Od klasycznej mikrofibry mikrofibra 3D różni się przede wszystkim rodzajem splotu, który sprawia, że tego typu produkty są zdecydowanie bardziej miękkie i przyjemne w dotyku, a przede wszystkim jeszcze trwalsze.

Jeśli chcesz się długo cieszyć swoimi rajstopami z mikrofibry, należy je odpowiednio pielęgnować, aby włókna zachowały swoją elastyczność i wytrzymałość.

Rajstopy z mikrofibry można swobodnie prać w automatycznej pralce, ale temperatura prania nie powinna być wyższa niż 40 stopni Celsjusza.

Do prania nie powinno stosować się dodatkowych środków zmiękczających. Nie powinno się również suszyć mikrofibry w suszarkach bębnowych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl